ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BANSKO - Lion 4*
Lion 4*

Локација: Хотелот е лоциран на 450 метри оддалеченост од гондолата.
Капацитет: 167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.
Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, сеф, паркинг.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, бања, балкон (не сите)

https://hotelslion.bg/bansko/en/

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2024 до крај на сезоната
Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4*

ПОЛУПАНСИОН

27.12- 05.01

16.12 - 26.12

06.01 - 12.01

20.01 - 23.02

01.12 - 15.12

13.01 - 19.01

24.02 - 31.03

По лице во 1/2 соба 94 € 59 €
52 €
По лице во  Family room 109 €
71 €
65 €
Апартман за 4 лица 374 €
236 €
209 €

Возрасен на дополнително легло     

70 €
44 €
39 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера  (со вклучени пијалоци - пиво и вино. вода и сокови) , транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардероба

Минимум престој - 5 ноќи
 
Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. - бесплатно 
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло - 50% попуст
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло - 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни - 95€, дете 4-11,99г. - 50€ 
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2+1
Family room - 2+2 
Apartman - 4+1
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ