BANSKO - Riverside 4*
Riverside 4*

 

Hotel River side 4*, Bansko

https://www.riversidebansko.bg/bg/

15% попуст за резервации направени до 20.11

10% попуст за резервации направени до 25.11

Дополнителни попусти

7=6 и 14=12 валидни за престој од 02.01.2024 - 31.03.2024

Попустите се комбинираат

Type of accommodation

01.12.2023 - 21.12.2023 04.03.2024 - 31.03.2024

22.12.2023 - 28.12.2023 02.01.2024 - 03.03.2024

29.12.2023 - 01.01.2024

Person in Double room Silver

54,50 €

59,95 €

81,75 €

Single room Silver

75,21 €

80,66 €

114,45 €

Person in Double room Gold with 2 regular beds

59,95 €

65,40 €

98,10 €

Person in Double room Gold with 3 regular beds

59,95 €

65,40 €

98,10 €

Person in Platinum
Family Room with 3 regular beds

54,50 €

70,85 €

92,65 €

Person in Platinum
Family Room with 4 regular beds

54,50 €

70,85 €

92,65 €

Person in Maisonette Premium with balcony with 2 regular beds

59,95 €

65,40 €

98,10 €

Person in Maisonette Premium without balcony with 2 regular beds

54,50 €

59,95 €

81,75 €

2nd child 6-12.99 y on extra bed  

23,98 €

29,98 €

45,78 €

Child 6 - 12.99 y. on regular bed in all room types

34,88 €

40,88 €

56,68 €

Цената вклучува:
Ноќевање по лице со појадок и вечера
Користење на внатрешен базен со вода во базен 28-30 C°, фитнес, 3 типа на сауни, парна бања
Wi-Fi
Детско катче

 Максимално сместување:
Двокреветна соба – 2 + 2 деца до 11,99 г. или 2 + 1 лице
Студио – 2 + 1 дете до 3,99 г
Студио Лукс – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 г. или 2+1 лице
Апартман со една спална соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 г. или 2 + 1 лице
Еднособен апартман LUX – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 г. или 2+1 лице
Апартман со две спални соби – 4 возрасни + 2 деца до 11,99 г. или 4+1 лице
Двособен стан LUX – 4 возрасни + 2 деца до 11,99 г. или 4 + 1 лице

 Додатоци:
Новогодишна вечера /задолжителна/ 110,00 € по возрасен и 70,00 € по дете од 6 до 11,99 год.
Подземен паркинг – 8,00 евра за 24 часа; ограничува места – плаќа на лице место
Детско креветче – 2,60 евра од креветче за ноќевање – се плаќа на лице место
Бањарка – 2,60 евра за престој со депозит од 15,40 евра, се плаќа на лице место

Намалувања:
Деца до 3,99 години на дополнително легло – бесплатно