ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Athos - Vila Lena - Nea Roda
Vila Lena - Nea Roda

Вилата „Lena“е лоцирана во мирниот дел на Неа Рода, веднаш пред апартхотелот „Lazaridis“ на околу 100 метри од плажата. Располага со двокреветни, четирикреветни и петкреветни студија и апартмани на приземје и на прв спрат. Дел од сместувачките капацитети имаат поглед на море, а останатите поглед на улица. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Пред вилата има простор за паркирање на возила.

-5% попуст за целосна уплата до 30. април 2022

 

Вила „Lena” - Нea Рода

Термин:

Ноќи:

1/2 студио

1/4 апартман

1/5 апартман

1/5 апартман
(море)

26.05-05.06.2022

10

250 € (15.500 ден.)

370 € (22.940 ден.)

400 € (24.800 ден.)

420 € (26.040 ден.)

05.06-15.06.2022

10

300 € (18.600 ден.)

420 € (26.040 ден.)

450 € (27.900 ден.)

470 € (29.140 ден.)

15.06-25.06.2022

10

350 € (21.700 ден.)

470 € (29.140 ден.)

500 € (31.000 ден.)

520 € (32.240 ден.)

25.06-05.07.2022

10

400 € (24.800 ден.)

520 € (32.240 ден.)

550 € (34.100 ден.)

570 € (35.340 ден.)

05.07-15.07.2022

10

450 € (27.900 ден.)

570 € (35.340 ден.)

600 € (37.200 ден.)

620 € (38.440 ден.)

15.07-25.07.2022

10

500 € (31.000 ден.)

620 € (38.440 ден.)

650 € (40.300 ден.)

670 € (41.540 ден.)

25.07-04.08.2022

10

500 € (31.000 ден.)

620 € (38.440 ден.)

650 € (40.300 ден.)

670 € (41.540 ден.)

04.08-14.08.2022

10

500 € (31.000 ден.)

620 € (38.440 ден.)

650 € (40.300 ден.)

670 € (41.540 ден.)

14.08-24.08.2022

10

500 € (31.000 ден.)

620 € (38.440 ден.)

650 € (40.300 ден.)

670 € (41.540 ден.)

24.08-03.09.2022

10

450 € (27.900 ден.)

570 € (35.340 ден.)

600 € (37.200 ден.)

620 € (38.440 ден.)

03.09-13.09.2022

10

350 € (21.700 ден.)

470 € (29.140 ден.)

500 € (31.00 ден.)

520 € (32.240 ден.)

13.09-23.09.2022

10

270 € (16.740 ден.)

390 € (24.180 ден.)

420 € (26.040 ден.)

440 € (27.280 ден.)

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода
- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
- Цена на повратен билет –40 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра