ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Maya Bay 3* - Kalithea
Maya Bay 3* - Kalithea

Во цената е вклучено:

  • 7 ноќевања 
  • Користење на клима уред
  • Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

ПОПУСТ за рана уплата

- 20% попуст за резервации со целосна уплата до 01.03.22

- 15% попуст за резервации со целосна уплата до 15.03.22

- 10% попуст за резервации со целосна уплата до 01.04.22

-   7% попуст за резервации со целосна уплата до 10.04.22

Термин Услуга Цена по лице
22.05 - 29.05.2022 7 RO 99€
29.05 - 05.06.2022 7 RO 109€
05.06 - 12.06.2022 7 RO 129€
12.06 - 19.06.2022 7 RO 149€
19.06 - 26.06.2022 7 RO 169€
26.06 - 03.07.2022 7 RO 189€
03.07 - 10.07.2022 7 RO 209€
10.07 - 17.07.2022 7 RO 249€
17.07 - 24.07.2022 7 RO 289€
24.07 - 31.07.2022 7 RO 309€
31.07 - 07.08.2022 7 RO 309€
07.08 - 14.08.2022 7 RO 309€
14.08 - 21.08.2022 7 RO 309€
21.08 - 28.08.2022 7 RO 309€
28.08 - 04.09.2022 7 RO 259€
04.09 - 11.09.2022 7 RO 219€
11.09 - 18.09.2022 7 RO 189€

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

*** Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Во цената е вклучено:
• 7 ноќевања
• Користење на клима уред
• Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Во цената не е вклучено
• Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
• 2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 9€ на ноќ;
• Трет возрасен сместен на дополнително легло 13€ на ноќ

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 € Битола 35 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 € Прилеп 35 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 40 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 40 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 45 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 40 € Ресен 35 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Смоквица 40 €   • 05:40 h Смоквица •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 €   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори