ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
PAMPOROVO - Snezhanka 3*
Snezhanka 3*

Опкружен со борова шума, хотелот Snezhanka 3*,  се наоѓа во центарот на популарното скијачко одморалиште Пампорово.

Комплексот има фитнес, затворен базен, сауна, џакузи, релакс  соба. Хотелот Snezhanka 3* нуди бесплатен паркинг за своите гости.

Има широк избор на вкусни јадења во ресторанот, а исто така и локални специјалитети во етно ресторанот  со автентичен ентериер на Родопите

Сите апартмани во Snezhanka 3* имаат дневна соба, спална соба, целосно опремена кујна и купатило со туш.

Wi Fi е достапен во лоби барот. Детско катче и соба за игри се исто така достапни за гостите. 

 

https://hotelsnezhanka.com/bg/

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

        -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

Бонуси: 7=6 за престој во период 19.02 - 31.03.2024

-10% за резервации при мин. 6 ноќевања во период од 07.01 - 18.01.2024

Бонусите не се комбинираат со попустот за рани резервации

SNEZHANKA 3*- 

ПОЛУПАНСИОН

01.12-22.12

17.03-31.03

 23.12-28.12

 02.01-06.01

20.01 - 03.03

 

29.12-01.01

 

  07.01 - 19.01    04.03 - 16.03

По лице во двокреветна соба

            44 €

              49 €                106 
46 
АПАРТМАН 2+2                    (цена од ден за 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год.)             125 €             148 €               302 € 137 

Во цената е вклученоноќевање со појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, фитнес, интернет, паркинг.  Трансфер до ски лифтовите 3 Еур по лице на ден (задолжително).

Попусти и доплати:
Дете до 5,99 години на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
Дете од 6-11,99 години  на дополнително легло во двокреветна соба – 65% попуст на редовната цена
Трето дете од 4-11,99 год во  апартман - 9е на ден
Трет или четврт возрасен на дополнително легло во апартман - 14е на ден
Трет возрасен во двокреветна соба - 25% попуст на редовната цена
 
Доплата за Новогодишна вечера  (задолжително) 70€ / возрасен, 35€ / дете (4-11,99г.)
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год или 3 возрасни
Апартман со една спална - 2 возрасни + 3 деца до 11,99 год или 3 возрасни + 2 деца до 11,99 год или
4 возрасни + 1 дете до 11,99 год.
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ