ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
WELLNESS & SPA - Rimska Bania 3* - с. Бања
Rimska Bania 3* - с. Бања

07.01 – 29.02.2024 година

Цени за соба на ден – полупансион

сместување во собата лица балкон петок и сабота недела-четврток
Еднокреветна соба 1 да 66,50 60,20
Еднокреветна соба 1 не 61,50 55,30
Двокреветна соба 2 да 112,80 101,50
Двокреветна соба 2 не 107,70 96,90
Студио 2 да 117,90 106,10
Студио 2 не 112,80 101,50
Апартман со 1 спална 2 да 123,00 110,70
Апартман  со 2 спални 4 да 215,30 193,80
Дополнитерлно легло возрасен 38,40 34,60
Дополнително легло дете 4-11,99 во соба 28,20 25,30
Дополнително легло дете 4-11,99 во студио 28,20 25,30
Дополнително легло дете 4-11,99 во апп 2 спални 18,00 16,10
Дополнително легло дете 4-11,99 во апп 1 спална 28,20 25,30

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Дополнителен кревет е софа или фотелја.
Цените не важат за време на училишни празници и државни празници.

Цените се по ноќевање за соодветната соба и вклучуваат:
Ноќевање;
Појадок на шведска маса;
Вечера на шведска маса или сет мени без пијалоци;
Користење на термално спа центар: два затворени базени со минерална вода со температура на водата од +31°C и +35°C;
џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, простор за релаксација;
Користење на комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
Безжичен интернет низ целиот хотел;
Сеф за лаптоп во секоја соба;
Корпа за бебиња во собата и детски столчиња за бебиња во ресторанот (додека има залихи);
Паркинг со видео надзор; (не чуван)
Транспорт до и од почетната станица на лифтот за време на скијачката сезона;
Туристичка такса и ДДВ.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на оброците
Неспомнати услуги

Потребна е целосна уплата до 10 дена пред пристигнувањето за да се гарантира резервацијата!

Деца до 3,99 г. се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
Деца до 11,99 г.на редовно легло плаќаат цена на возрасен.
Деца под 11,99 г. не добиваат бањарка.
Пријавувањето е по 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот.
Рано пријавување. Предмет на достапни соби.
Пријавување од 08:00 до 14:00 часот – 50% од цената за ноќевање,
За сместување пред 8.00 се плаќа цена за цела ноќ.
Доцна напуштање собата. Предмет на достапни соби.
Одјавување од 12.00 до 18.00 часот – 50% од цената на ноќевање.
По 18.00 се доплаќа цела ноќ.

Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.

 

Сместување

Хотелот има вкупно 88 соби, 5 еднокреветни, 53 двокреветни соби, 2 студија, 19 апартмани стандард и 9 апартмани лукс. Минерална вода тече во чешмата и тушот во тоалетите.

АПАРТМАНИ ЛУКС
Дневна соба + две спални – спална соба со брачен кревет и соба со два разделени кревети.
Во собата: бања со туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.

СТУДИО
Голема светла соба за оние кои сакаат сонце и просторност.
Во секое студио: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

АПАРТМАНИ СТАНДАРД
Еднособен апартман со поглед на Пирин и Рила, шумата или селото Бања.
Апартманите имаат спална и дневна соба и мала тераса со маса и столчиња.
Во секој апартман: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Една просторија, повеќето од собите се со тераси со маса и столици.
Во секоја соба: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.
На барање, може да обезбедиме дополнително легло за спиење – софа.

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА
Една просторија, три од собите имаат балкони со маса и столчиња.
Во секоја соба: туш, фен, тоалетна козметика, бањарки и крпи, кабловска телевизор, телефон, безжичен интернет, работна маса, електронски сеф за лап топ.