ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Thassos - Vela Penelope
Vela Penelope

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ и клима ( со доплата).

- 10% попуст за резервации до 30 Април 2022

термин

Број на ноќи

1/2 студио

 

 

мин. 2 лица

27.05.2022

7*

79€

03.06.2022

7*

109€

10.06.2022

7*

129€

17.06.2022

7*

149€

24.06.2022

7*

169€

01.07.2022

7

179€

08.07.2022

7

199€

15.07.2022

7

229€

22.07.2022

7

229€

29.07.2022

7

229€

05.08.2022

7

229€

12.08.2022

7

229€

19.08.2022

7

189€

26.08.2022

7*

169€

02.09.2022

7*

149€

09.09.2022

7*

129€

16.09.2022

7*

109€

23.09.2022

7*

79€

* цените се дадени по лице за 7 ноќевања

* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз


Дополнителни информации:
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба - 30% попуст (на дополнителен кревет)
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално)
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)