ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Peloponesse - Porto Rio Hotel & Casino 4*

PORTO RIO HOTEL&CASINO 4* PATRA PELOPONNESE www.portoriohotel.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО

10

01.05-10.06

11.06-10.07

11.07-31.08

01.09-31.10

Bungalow

52

61

74

61

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

Double Room

58

66

83

60

(Main Building)

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

Double Room Sea View

64

72

90

72

Трето лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 6-11.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-5.99 год.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 6-11.99 год.

50%

50%

50%

50%

Мин. Престој

5

5

5

5

Stayover tax 3 EUR по соба на ден ,се плаќа на лице место

Опис: паркинг, отворен базен, WI-FI,конференциска сала, масажа, бесплатни чадори и лежалки на плажа, детско игралиште,ресторан, бар, казино

Соби: клима, телефон,САТ ТВ, сеф,мини бар, фен,WI-FI,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Non show 70% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount

Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount