ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
BANSKO - Trinity Residence 4*
Trinity Residence 4*

Trinity Residence Bansko 4*, Bansko

https://trinity-bansko.bg/

Early Booking Попусти

15% попуст за резервации направни 31.10.2023 и 50% deposit до 15.11.2023. валидно за престој од 03.01 - 31.03.2024

10% попуст за резервации направни 31.1.2023 и 50% deposit до 1512.2023. валидно за престој од 03.01 - 31.03.2024

Тип на сместување

01.12.2023 - 20.12.2023 17.03.2024 - 31.03.2024  

21.12.2023 - 28.12.2023  

29.12.2023 - 02.01.2024 BB*

03.01.2024 - 18.01.2024  

19.01.2024 - 24.02.2024 

25.02.2024 - 16.03.2024 

Person in Double room

29,43 €

38,70 €

71,94 €

43,06 €

47,42 €

35,97 €

Single room

47,42 €

62,13 €

114,45 €

68,67 €

76,30 €

57,77 €

Person in Double Room with balcony

35,97 €

45,24 €

80,66 €

49,60 €

53,96 €

42,51 €

Single room with balcony

57,77 €

72,49 €

128,62 €

79,57 €

86,11 €

67,58 €

Person in Family room

41,42 €

50,69 €

93,74 €

55,05 €

59,41 €

47,96 €

Цената вклучува
Ноќевање со појадок
Користење на внатрешен базен - 30 ̊C, детски базен  - 33 ̊C, сауна, парна бања, џакузи, тепидариум
Паркинг отворен и затворен, интернет
Baby cot, ски гардобер, или опционално може да резервирате директно во хотелот
Трансфер до гондолата (распоред на рецепција)
Максимално сместување
Double room - 2 + 0 or 2 + 1 pax
Family room  - 2 + 2 / 3 + 1 pax
Доплати
Долата за вечера 20 еур за возрасно лице, 10 еур за деца од 6-11.99 год, 5 еур за деца од 3-5 години
Попусти
Дете до 2.99 год - бесплатно
Дете од 3-.59 год на дополнително легло добива 70% попуст
Дете од 6-11.99 на дополнително легло добива 50% попуст
Трето возрасно лице на дополнително легло добива 20% попуст
Early Booking Попусти
15% попуст за резервации направни 31.10.2023 и 50% deposit  до 15.11.2023. валидно за престој од 03.01 - 31.03.2024
10% early bookings discount for all bookings made till 31.11.2023 and 50% deposit  till 15.12.2022. Valid for stay 01.12 - 20.12.2023 AND 03.01 - 31.03.2024
10% попуст за резервации направни 31.1.2023 и 50% deposit  до 1512.2023. валидно за престој од 03.01 - 31.03.2024