ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
KOPAONIK - Grand Hotel & Spa 4*
Grand Hotel & Spa 4*

Grand Deluxe Hotel & Spa 4+**** Kopaonik
10% попуст за уплата до 31.10.2023

Цените се изразени во € по соба на ноќевање

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

 

Период

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Deluxe

Family

2 pax

2 pax

2 pax

2 pax

 

 

 

 

 

Цените и слободниот капацитет се мометални ве молиме користете го нашиот ОnLine систем за проверка на цената и слободниот капацитет!

 

Услови за резервација:
- Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
- Попустите неможат да се собираат
- Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
- Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
- Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

 

Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 - 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи

Период

Тип на апартман

FAMILY SUITE

JUNIOR SUITE

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220, 223

224

Услуга / Број лица

1-3

1-4

1-5

1-5

 

Цените и слободниот капацитет се мометални ве молиме користете го нашиот ОnLine систем за проверка на цената и слободниот капацитет!

 

 

 

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
- VIP брз Check In
Приорите за резервација во екслузивен ресторан Bacco

Во цената е вклучено:
Сместување на база Ноќевање со Појадок / Полупансион (појадок и вечера)
Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 2.200m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зонаСауна свет – инфраред саунафинска саунаруска бањашок тушхамам,солено-ледена соба, kneipp базен
Базен на отворено и џакузи со топла вода
Wi- Fi низ цел хотел
Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
Фитнес Центар
Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
- Туристичка Такса - 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 - 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
- Дете 0 - 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
- Дете 2 - 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС

Доплата на лице место (не е задолжителна):
Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
- Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
Уплата:
- Уплата на аванс од 50% се врши веднаш при правење на резервација (за резервации направени со Early Booking авансот не се рефондира), остаток од износот се доплаќа на 22 дена пред Chek In.

За резервации направиени по редовни цени:
- 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-11 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 10-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2023.
- Хотелот го задржува авансот по основ “Early booking” бесповратен 50% аванс.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 10 - 0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

За резервации направени под „Non - Refundable “
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација од мометот на правење на резервација;
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Хотелот нема да прифати никаков предмет на откажување или промена на резервација за неповолни временски услови(недоволно снег,магла..)

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај: