ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Vila Lana Suto More

Вилата е лоцирана во мирниот дел на Сутоморе под магистралата, на 4-5 мин. пешачење од автобуската страница во Сутоморе, на 6-7 минути пешачење до најблиската плажа (градската плажа),  и 10 мин. пешачење до центарот на Сутоморе. Во близина на вилата има 2 супермаркети. Вилата е нова градба и располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, TV, Wi-Fi интернет конекција, клима (вклучена во цената). Собите се на втор кат и една на приземје.  

Вилата располага со сопствен паркинг за гостите за 12 возила.

Во вилата има можност да се нарача и храна на барање по желба на гостите.

АДРЕСА: КОСОВСКА 12
КООРДИНАТИ:  42.14238557750445, 19.042259769712487

ЦЕНОВНИК ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2022 - ВИЛА ЛАНА - СУТО МОРЕ

Термин

22.06 - 29.06

29.06 - 06.07

06.07 13.07

13.07 - 20.07

20.07 - 27.07

27.07 - 03.08

03.08 - 10.08

10.08 - 17.08

17.08 - 24.08

24.08 - 31.08

31.08 - 07.09

Ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

Студио 1/2

199€

199€

229€

239€

259€

259€

259€

259€

239€

219€

209€

Студио 1/3

269€

269€

299€

309€

329€

329€

329€

329€

309€

289€

279€

Студио 1/4

319€

319€

349€

359€

379€

379€

379€

379€

359€

339€

329€

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
- Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
- Скопје (Дрводекор) - 45€
- Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50€
- Велес (кружен тек кај Коструницата) - 50€
- Росоман (Црна Река – Сирково) – 55€
- За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
- За билет во еден правец се одбива 10€
- Поаѓање од Скопје секоја среда во 23:30h, враќање од Сутоморе секој четврток во 14:30h

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
- Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
- Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
- Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
- За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
- Попустите не се комбинираат
- Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
- За хигиената на собите се грижат самите гости
- Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
- За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
- Се патува преку Косово и Албанија
- Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената
- За оваа понуда важат општите услови за патување - За оваа понуда може да се искористат Covid-19 ваучерите