ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Nea Flogita - Vila Maria
Vila Maria

Вила '' Maria ''е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ''Corfu'' . Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тараса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тараса и има lcd-tv со тотал TV).
*доплата за туристичка такса 0.5 евра на ден во агенцијата.

Термини 1/4 Апартман Бр. ноќевања
21.05.2022-28.05.2022 100 7
28.05.2022-04.06.2022 170 7
04.06.2022-11.06.2022 240 7
11.06.2022-18.06.2022 280 7
18.06.2022-25.06.2022 330 7
25.06.2022-02.07.2022 360 7
02.07.2022-09.07.2022 440 7
09.07.2022-16.07.2022 480 7
16.07.2022-23.07.2022 480 7
23.07.2022-30.07.2022 480 7
30.07.2022-06.08.2022 480 7
06.08.2022-13.08.2022 480 7
13.08.2022-20.08.2022 480 7
20.08.2022-27.08.2022 420 7
27.08.2022-03.09.2022 340 7
03.09.2022-10.09.2022 280 7
10.09.2022-17.09.2022 230 7
17.09.2022-24.09.2022 160 7

*Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената .


Услови под кои важи аранжманот

Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

За возрасни 2.480 мкд. (40евра)

За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)

Деца до 2 години бесплатно, без седиште

За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

Организаторот не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.