ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Blue Drеam Palace 5* - Tripiti - Редовен ценовник

BLUE DREAM PALACE 5* THASSOS (TRIPITI)                           www.bluedreampalace.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 28.04 ДО 05.06.2022 И ОД 26.09 ДО 20.10.2022

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 16.02.2022 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.06 ДО 25.09.2022

УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

0

28.04-05.06

06.06-30.06

01.07-09.09

26.09-20.10

10.09-25.09

Double Superior

41

76

103

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Junior Suite up to 4 pax

59

87

117

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

2 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Suite Swim UP With Sharing Pool

76

109

140

Senior Suite Up to 4 pax

77

110

152

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

2 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Double Deluxe

53

91

116

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Double Deluxe With Private Pool Up to 4 pax

99

198

222

Трето Лице

50%

50%

50%

1 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

2 дете од 3-11.99 г.

30%

30%

30%

Полупансион

14

14

14

Деца од 3-11.99 г.

7

7

7

Минимум Престој

2

3

5

Stayover tax 4 EUR ,се плаќа на лице место

Опис: ресторан,бар,паркинг,мини маркет,интернет,сала за состаноци,2 отворени базена, затворен базен, таверна,детско игралиште,сауна,амам,фитнес,тенис,пинг понг, билијард,WI-FI

Соби: САТ ТВ, телефон,клима,сеф,мини бар,фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

1.Cancellation policy:

10-8 days before arrival 40%

7-4 days before arrival 60%

3-1 days before arrival 90%

Non-show 100%