ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Sarti - Vila Panagiota
Vila Panagiota

ВИЛА ПАНАЈОТА - САРТИ

 

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кои сакаат мирен и релаксиран одмор.

Лоцирирана е на околу 100метра до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку бич барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

Трокреветна еко соба на приземје – со помала тераса лоцирана на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани

Трокреветна соба на 1ви спрат

Четворокреветна на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

 

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет, чајна кујна, тераса, клима со доплата од 5еур.

  

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација,

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ВИЛА ПАНАЈОТА - САРТИ

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќ.

1/3 еко

1/3 приземје

1/4 еко студио

коментар

23.05-30.05.2021

7

71

95

107

Промо цена

30.05-06.06.2021

7

119

143

155

Промо цена

06.06-13.06.2021

7

155

191

203

Промо цена

13.06-20.06.2021

7

197

252

263

 

20.06-27.06.2021

7

274

307

318

 

27.06-04.07.2021

7

351

395

417

 

04.07-11.07.2021

7

395

439

450

 

11.07-18.07.2021

7

406

450

461

 

18.07-25.07.2021

7

494

527

538

 

25.07-01.08.2021

7

494

527

538

 

01.08-08.08.2021

7

494

527

538

 

08.08-15.08.2021

7

494

527

538

 

15.08-22.08.2021

7

461

483

494

 

22.08-29.08.2021

7

439

461

472

 

29.08-05.09.2021

7

362

395

406

 

05.09-12.09.2021

7

285

318

329

 

12.09-19.09.2021

7

230

263

274

 

19.09-26.09.2021

7

179

203

215

Промо цена

 

НАПОМЕНА:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%
– Во студио, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
– Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

 • ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
  -3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур
 • Попуст за лица над 63год – 10еур
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Организаторот  го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%